31 ساعت همراه با عملیات کنترل موشک اسپیس ایکس

1401/11/18

31 ساعت همراه با عملیات کنترل موشک اسپیس ایکس


بخاری که از موشک فالکون 9 بیرون می‌آید، روی صفحه تصویر گسترده‌ای که بالای سر ما هست قابل مشاهده است. این وسیله حمل و نقل در تمام کشور در یک پایگاه وب پرتاب ناسا در فلوریدا هست و مهندسان آنجا با مهندسان اینجا در کنترل ماموریت اسپیس ایکس صحبت می کردند.یک کنترلر بیان کرد:« بارگیری LOX مرحله 1 تکمیل شده است.قبل از پرتاب در روز چهارشنبه، 5 اکتبر، 2 دقیقه بود و در حال شمارش و موشک با سوخت اکسیژن مایع در حال آماده سازی بود. اپراتورهای این مأموریت آماده اعزام چهار فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی بودند.

 

روزنامه‌نگاران بیشتر اوقات اجازه ندارند در اتاقی که سازمان اسپیس ایکس موشک‌هایش را به فضا می فرستد و به زمین بر می گردد.این کمپانی این چنین عملیات هایی را با فرکانس زیاد انجام داده است.در سال 2022، اسپیس ایکس موشک های فالکون 9 خود را 61 بار و بعضی وقت ها چند موشک را در آن روز یا در روزهای پیوسته پرتاب کرده است.این شیوه ای است که از جمله نقاط قوت در مهندسی است که باعث تحول در صنعت شده و اسپیس ایکس را به یک مهره اصلی در پروازهای خارج از جو آمریکا تبدیل کرده است.همانطور که جهت به ثمر نشستن این هدف تلاش می کرد، اسپیس ایکس به من اجازه داد تا در ماه اکتبر تا چند روز طی این ماموریت بیننده پرتاب، فرود، و استقرار موشک باشم.

پس از خریداری وب سایت توییتر، آقای ماسک برای ابطال مصوبه های تعدیل محتوای پلتفرم رسانه اجتماعی تلاش کرد، آنگاه بعضی از روزنامه‌نگاران را پس از گزارش در حساب کاربری که جایگاه جت اختصاصی او را ردگیری می‌کند، به‌طور موقت از کار در پایگاه اینترنتی تعلیق کرد.بی نظمی در شبکه اجتماعی توییتر به تسلا انتقال یافته است، خودروساز برقی که منبع اصلی ثروت بی همتا آقای ماسک است و قسمت بزرگی از ارزش خود را از زمان خریداری شبکه اجتماعی توییتر از دست داده است. 

در همین وضعیت، در کنسولی که در ناحیه جلو قرار داشت، گوین شاتول، مدیر کل و رئیس ارشد اسپیس ایکس که به علت پایدار نگه داشتن کمپانی معروف است، مکان نمایش بالای سر را اسکن کرد و زمان آن رسیده بود که موشک و فضانوردان آن در ماموریتی به نام Crew- 5 پرواز کنند. این همه ماموریتی بود که اسپیس ایکس در آن روز انجام داد.

 

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.