کمپانی امبریسرز بلاخره گیرباکس را فروخت

1402/12/11

کمپانی امبریسرز بلاخره گیرباکس را فروخت


همانطور که گزارش شده توسط Kotaku توضیح داده شده است، در طول جلسه اخیر تاون هال، رندی پیچفورد به کارکنان Gearbox اطلاع داد که شرکت مسیر خود را به جلو ترسیم کرده است و در ماه آینده اعلامیه مهمی را اعلام خواهد کرد. منابع به نقل از Kotaku نشان می دهد که اعلام قریب الوقوع شامل یک حرکت استراتژیک است که احتمالاً منجر به خروج گیربکس از Embracer می شود. با وبسایت بازی های کم حجم گیمرز همراه باشید.

 
 Embracer در ابتدا گیربکس را در سال 2021 به قیمت خیره کننده 1.3 میلیارد دلار خریداری کرده بود که نقطه عطف قابل توجهی در تلاش های گسترده خرید آن بود. این خرید از نزدیک پس از انتشار Borderlands 3 دنبال شد. از آن زمان، Gearbox به طور فعال در توسعه و انتشار عناوین مختلف، از جمله Tiny Tina's Wonderlands، New Tales From The Borderlands، و همچنین نظارت بر انتشار عناوین مشارکت داشته است. مانند Remnant II، Homeworld 3 و Risk of Rain 2: Seekers of the Storm.

تحت ساختار شرکتی Embracer، گیربکس به چهار بخش مجزا تقسیم شد. Gearbox Software همچنان بر روی توسعه بازی متمرکز بود، در حالی که Gearbox Studios مسئولیت تولیدات رسانه ای مانند فیلم آینده Borderlands را بر عهده گرفت. Gearbox Properties وظیفه مدیریت خواص معنوی شرکت را بر عهده داشت و Gearbox Publishing به عنوان بازوی انتشارات اختصاصی آن فعالیت می کرد.

خرید Gearbox توسط Embracer همچنین شاهد ادغام استودیوها و ناشران اضافی در مجموعه این شرکت بود که توسط بخش تازه تاسیس Gearbox Entertainment Company نظارت می شد. این توسعه شامل Cryptic Studios و Perfect World بود که دومی به عنوان Gearbox Publishing San Francisco تغییر نام داد.

قبل از خرید، گیرباکس در حال حاضر حضور قابل توجهی در صنعت داشت، با چهار استودیو که در تگزاس، مونترال، کبک و شانگهای به توسعه بازی اختصاص داده شده بودند. علاوه بر این، این شرکت با همکاری استودیوهای دیگر، مانند Homeworld 3 با Blackbird Interactive، فعالانه مشغول انتشار و تولید بازی بود.

به گفته منابع به نقل از Kotaku، گیربکس در میان پس‌زمینه اخراج‌ها و تعطیلی‌های صنعت، با آشفتگی داخلی مواجه شد. علیرغم اینکه در ابتدا قصد داشت اخراج ها را به حداقل برساند، اما در نهایت این شرکت تحت کاهش هدفمند کارکنان قرار گرفت. با این حال، به نظر می‌رسد که این اخراج‌ها به اندازه مواردی که توسط سایر شرکت‌ها تجربه شده‌اند، گسترده نبودند، احتمالاً به دلیل تفاوت در الزامات افشای.

وضعیت استودیوهای زیر چتر Gearbox پس از خرید آنها توسط Embracer نامشخص است. در حالی که Embracer Volition را بسته و استودیو Cryptic را به DECA Games منتقل کرد، استودیوهایی مانند Lost Boys و Gearbox San Francisco (جهان عالی سابق) به کار خود تحت گیربکس ادامه می‌دهند.

گزارش کوتاکو در مورد این استودیوها به عنوان بخشی از گیربکس، عدم اطمینان در مورد مالکیت آینده آنها را برجسته می کند. شرایط واگذاری این استودیوها به گیرباکس و اینکه آیا پس از شایعه فروش گیرباکس در Embracer باقی می مانند یا خیر به طور کامل مشخص نیست. این ابهام به طور بالقوه می تواند عاملی برای تاخیر در فروش احتمالی باشد.

صرف نظر از نتیجه، گیمرها بدون شک امیدوارند که سرنوشت گیربکس منجر به اخراج گسترده یا نابودی شرکت نشود. این امید جمعی وجود دارد که رندی پیچفورد و تیمش بتوانند با موفقیت از طریق این عدم قطعیت ها عبور کنند.

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.