آیا دوران نینتندو 3دی اس و وی یو به سر رسیده؟

1403/1/19

آیا دوران نینتندو 3دی اس و وی یو به سر رسیده؟


از اکتبر 2023، اعلام شد که دوران 3DS و Wii U رو به پایان است، لحظه ای تلخ و شیرین برای بسیاری از طرفداران. نینتندو اعلام کرده است که در روز دوشنبه 8 آوریل 2024، سرورهای آنلاین هر دو کنسول را به دلیل افزایش سن آنها متوقف می کند و Nintendo Switch را به عنوان تنها کنسول با اتصال به اینترنت فعال باقی می گذارد.

برای کسانی که با مفاهیم آشنا نیستند، این بدان معنی است که بازیکنان دیگر نمی توانند از روز دوشنبه به خدمات آنلاین دسترسی داشته باشند. بازی هایی مانند Mario Kart، Animal Crossing و سایرین قابلیت های چند نفره آنلاین خود را از دست خواهند داد. پس از آفلاین شدن سرورها، تابلوهای امتیازات و بازی آنلاین دیگر وجود ندارند. با این حال، بازیکنان همچنان می توانند از این بازی ها به صورت آفلاین لذت ببرند، گویی هیچ چیز تغییر نکرده است.

اگرچه جنبه چندنفره آنلاین دیگر در دسترس نخواهد بود، همه بازی‌های خریداری‌شده، DLC و سایر محتواها برای دانلود در دسترس خواهند بود. نینتندو به کاربران اطمینان داده است که این خدمات برای "آینده قابل پیش بینی" بدون تاریخ پایان مشخصی ادامه خواهند داشت. با وجود قطع شدن سرویس های آنلاین، خود کنسول های 3DS و Wii U همچنان کاربردی خواهند بود و تمامی بازی ها در حالت آفلاین خود قابل بازی خواهند بود.

برای خداحافظی با این دوران پس از سال‌ها، لحظه تلخی است، به‌ویژه با در نظر گرفتن وضعیت 3DS به عنوان یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های نینتندو قبل از ظهور نینتندو سوییچ. خدمات آنلاین به طور رسمی در روز دوشنبه در ساعت 7 بعد از ظهر EST / 4 بعد از ظهر PT قطع می شود و پایان یک دوره را نشان می دهد.

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.