MSI Claw رسما معرفی شد که توسط اینتل و هوش مصنوعی پشتیبانی می شود

1402/10/19

MSI Claw رسما معرفی شد که توسط اینتل و هوش مصنوعی پشتیبانی می شود


بر اساس گزارش The Verge، این دستگاه بازی رایانه شخصی در محدوده قیمت و اندازه قابل مقایسه با Lenovo Legion Go قرار دارد. چیزی که آن را از Go و سایر گوشی های دستی متمایز می کند، ادغام آن با پردازنده Intel Meteor Lake Core Ultra است.با سایت بازی همراه باشید.

 
 

در حالی که Claw ممکن است عنوان اولین بازی رایانه شخصی را که بر روی اینتل اجرا می شود ادعا نکند، این افتخار متعلق به GPD Win از سال 2016 است که مجهز به Intel Atom x7-Z8700 است. اهمیت Claw در انحراف آن از هنجار استفاده از APUهای AMD است که یک انتخاب رایج در بین رقبای آن است. این انحراف جایگزین قابل توجهی برای بازار معرفی می کند که تغییر قابل توجهی را در چشم انداز نشان می دهد.

MSI ادعا می کند که تراشه های اخیراً ادغام شده اینتل Meteor Lake در Claw این پتانسیل را دارند که از عملکرد Ryzen Z1 Extreme پیشی بگیرند و آن را به یک عامل تعیین کننده برای موفقیت دستگاه تبدیل می کنند. با این حال، حتی اگر Meteor Lake عملکرد قابل مقایسه یا کمی پایین‌تری داشته باشد، هنوز دلایل قانع‌کننده‌ای وجود دارد که مصرف‌کنندگان خاص آن را انتخاب کنند. بدون پرداختن به جزئیات پیچیده، شایان ذکر است که برخی از بازی‌ها و برنامه‌ها عملکرد بهتری در تراشه‌های اینتل دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در تراشه‌های AMD عملکرد بهتری داشته باشند.

MSI Claw همچنین به داشتن یک باتری قوی 53 واتی شش سلولی افتخار می کند که آن را در دسته دستگاه های سنگین تر و در عین حال بادوام تر قرار می دهد. طبق ادعای MSI، این بازی می‌تواند یک بازی پیشرفته را به مدت دو ساعت اجرا کند، در حالی که بازی‌های قدیمی یا با مشخصات پایین‌تر این پتانسیل را دارند که زمان اجرا را تا چهار ساعت افزایش دهند.

در یک افشاگری شگفت‌انگیز در طول تجربه عملی خود با MSI Claw، The Verge متوجه شد که این دستگاه از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد. کاربران می‌توانند حذف نویز هوش مصنوعی را فعال کنند و یک گزینه اضافی برای حالت عملکرد مبتنی بر AI NPU وجود دارد. هوش مصنوعی به صورت پویا وات CPU و استفاده از نور پس زمینه را در زمان واقعی تنظیم می کند و یک مزیت بالقوه برای دستگاه ارائه می دهد.

در حالی که سایر مشخصات، مانند اندازه و وزن، با رقبا هماهنگ هستند، MSI Claw خود را با درج ویژگی هایی مانند نرخ نوسازی متغیر و محرک های اثر سالن متمایز می کند. اگرچه The Verge از وجود استیک های آنالوگ جلوه هال خبر داده است، اطلاعات وب سایت MSI این موضوع را تایید نمی کند. ممکن است یک نادیده گرفتن جزئی باشد و انتظارات مربوط به این ویژگی باید با احتیاط انجام شود.

استفاده از تراشه های اینتل و ادغام فناوری هوش مصنوعی ممکن است MSI Claw را به عنوان یک دستگاه برتر در میان همتایان بازی دستی خود قرار دهد. با این وجود، افزایش رقابت در این فضا یک تحول مثبت است. این احتمال جالب را افزایش می دهد که حتی انویدیا ممکن است در آینده اقدام به ایجاد رایانه شخصی بازی دستی خود کند و پویایی بازار را بیشتر تقویت کند. این چشم انداز به پیچیدگی چشم انداز می افزاید، علی رغم رابطه موجود انویدیا با نینتندو در صنعت بازی.

 

 

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.