خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت با تمرکز بر قیمت‌های رقابتی چراغ سبز CMA را دریافت کرد

1402/7/21

خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت با تمرکز بر قیمت‌های رقابتی چراغ سبز CMA را دریافت کرد


در آگوست سال جاری، مایکروسافت امتیاز قابل توجهی داد که چشم انداز بازی های ابری را تغییر داد. این امتیاز شامل این بود که یوبی‌سافت کنترل را از مایکروسافت در خرید حقوق بازی‌های ابری Activision در دست گرفت، حرکتی که روش ارائه محتوای بازی را تغییر خواهد داد. با وبسایت بازی آنلاین کمحجم گیمرز همراه باشید.

 
 این قرارداد تازه تاسیس، یک رقیب قدرتمند و مستقل را با برنامه‌های بلندپروازانه برای بهبود دسترسی به رایانه شخصی و محتوای کنسول Activision برای 15 سال آینده، به ویژه در خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) توانمند می‌کند.

سازمان رقابت و بازار (CMA) اهمیت این امتیاز را تشخیص داد و در ماه اوت تحقیقات جدیدی را برای بررسی دقیق جزئیات این معامله متحول کننده آغاز کرد. امروز، این خبر را به شما می‌رسانیم که CMA مجوز این معامله متمرکزتر را صادر کرده است.

این توسعه نقطه عطفی در صنعت بازی است و نویدبخش افزایش رقابت و موجی از نوآوری در نحوه دسترسی گیمرها به محتوای مورد علاقه خود است. به دست آوردن حقوق بازی های ابری اکتیویژن توسط یوبی سافت، افق ها و امکانات جدیدی را برای جامعه بازی باز می کند.

در اقدامی حیاتی، قرارداد جدید عملاً به تسلط انحصاری مایکروسافت در بازار بازی های ابری پایان داد، گامی که از قیمت ها و خدمات رقابتی برای علاقه مندان به بازی های ابری در بریتانیا محافظت می کند. نقش یوبی سافت در به دست آوردن حقوق استریم ابری Activision قرار است شیوه توزیع و مصرف محتوا را اصلاح کند و انعطاف پذیری و انتخاب بیشتری را به گیمرها ارائه دهد.

سارا کاردل، مدیر اجرایی CMA، تعهد تزلزل ناپذیر آژانس را برای جلوگیری از ادغام هایی که می تواند به رقابت آسیب برساند و تأثیر منفی بر مصرف کنندگان و مشاغل داشته باشد، تقویت کرد. تصمیمات CMA صرفاً با پیگیری انصاف و بی طرفی هدایت می شود که در برابر تأثیرات سیاسی یا لابی های شرکتی نفوذناپذیر است.

پیام ارسال شده به مایکروسافت کاملاً واضح بود: معامله پیش نخواهد رفت مگر اینکه به نگرانی های CMA به طور جامع رسیدگی شود. با انتقال حقوق پخش ابری Activision به Ubisoft، سلطه بالقوه مایکروسافت در این بازار به سرعت در حال رشد کاهش یافته است و تضمین می کند که بازی های ابری به پیشرفت خود ادامه می دهند. با گسترش بازی های ابری، این مداخله تضمین می کند که مصرف کنندگان از قیمت های رقابتی، خدمات بهبود یافته و طیف وسیع تری از انتخاب ها لذت خواهند برد. CMA با افتخار به عنوان تنها آژانس رقابت در سراسر جهان می ایستد که به این نتیجه موفقیت آمیز دست یافته است.

علاوه بر این، درسی که باید آموخت این است که تاکتیک های به کار گرفته شده توسط مایکروسافت در طول تحقیقات، برای تعامل سازنده با CMA مفید نبود. مایکروسافت در تحقیقات اولیه این فرصت را داشت که بازسازی کند، اما در عوض بر حمایت از بسته‌ای از اقداماتی که CMA تشخیص داده بود کافی نیست، اصرار داشت. اطاله دادرسی به این شکل در نهایت منجر به هدر رفتن زمان و منابع مالی غیرضروری می شود.

مارتین کلمن، رئیس پنل مستقل که مسئول بررسی قرارداد اولیه مایکروسافت است، اهمیت بازی های ابری را به عنوان روشی نوآورانه برای گیمرها برای دسترسی به عناوین مورد علاقه خود می شناسد. او توافق گسترده بین پانل مستقل، کمیسیون اروپا و کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده در مورد خطرات احتمالی این معامله را تایید می کند.

در حالی که در مورد نگرانی ها اتفاق نظر وجود داشت، تفاوت هایی در تعیین موثرترین راه حل ظاهر شد. طرفین راه حلی را ارائه کردند که نهادهای نظارتی مجموعاً آن را رد کردند، زیرا باعث می شد مایکروسافت سطح کنترل بیش از حدی داشته باشد.

اکنون، تراکنش جدیدی ظاهر شده است که کنترل توزیع ابری بازی‌های موجود و آینده اکتیویژن را از مایکروسافت به یوبی‌سافت تغییر داده است. یوبی‌سافت، به عنوان یک نهاد مستقل، به گسترش دسترسی به این بازی‌ها، نوید یک چشم‌انداز رقابتی‌تر، بهبود تجربیات مصرف‌کنندگان و افزایش رشد اقتصادی در صنعت بازی‌های ابری اختصاص دارد. این تغییر محوری در کنترل، آینده روشن تری را برای علاقه مندان به بازی های ابری تضمین می کند.

در تحقیقات اولیه، CMA نفوذ قابل توجه مایکروسافت در بخش بازی های ابری را شناسایی کرد و در نتیجه تایید معامله را رد کرد.

فروش حق پخش ابری اکتیویژن به یوبی‌سافت، لحظه‌ای مهم است و تضمین می‌کند که محتوای محبوب و حیاتی، از جمله بازی‌های نمادینی مانند Call of Duty، Overwatch و World of Warcraft، از سلطه مایکروسافت در بازی‌های ابری محافظت می‌شود. قرارداد بازسازی شده به طور موثر نگرانی های مطرح شده توسط CMA را در تحقیقات اولیه خود که در اوایل سال جاری به نتیجه رسید، کاهش داد.

در حالی که برخی نگرانی‌های باقی‌مانده در قرارداد جدید شناسایی شده بود، مایکروسافت تعهداتی را ارائه کرد تا تضمین کند که شرایط فروش حقوق اکتیویژن به یوبی‌سافت از نظر قانونی قابل اجرا است، و یک شبکه ایمنی ضروری برای اجرای صحیح قرارداد فراهم می‌کند.

CMA به دنبال اطلاعاتی در مورد این تعهدات بود، و رضایت آنها بر این اطمینان تأکید می کند که این چارچوب اجرای موفقیت آمیز و منصفانه این توافقنامه تحول آفرین را در صنعت بازی تضمین می کند.

 

 

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.