بازی مورتال کمبت جدید در حال دریافت کراس پلی است

1402/12/6

بازی مورتال کمبت جدید در حال دریافت کراس پلی است


استودیو ندرریلم اعلام کرد: «با صلح، Krossplay می‌آید» و فاش کرد که این ویژگی در پچ هفته آینده ادغام می‌شود و بازی را در پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری X|S و رایانه‌های شخصی (فروشگاه Steam و Epic Games) تسهیل می‌کند. انتظار می رود جزئیات بیشتر در اوایل هفته آینده رونمایی شود. با وبسایت بازی های کم حجم گیمرز همراه باشید.

 
 متأسفانه، استودیو ندرریلم خود را در حال بازی کردن در این زمینه می‌بیند، زیرا همتایان و رقبای آن‌ها در سبک بازی‌های مبارزه‌ای، مانند Street Fighter 6 و Tekken 8، از زمان عرضه‌ی مربوطه‌شان، عملکرد متقاطع خود را به رخ می‌کشند. این ویژگی که معمولاً مورد انتظار بود، در نهایت از طریق یک به‌روزرسانی سیستم به مورتال کمبت1 معرفی شد، هرچند که تحقق آن پنج ماه طولانی طول کشید.

در واقع، مورتال کمبت1 با مشکلات به‌روزرسانی تاخیر مواجه شده است. علی‌رغم اطمینان NetherRealm از جریان مداوم به‌روزرسانی‌ها، افزوده‌های وعده داده شده، از جمله شخصیت‌های قابل بازی و Kameo، طبق تعهد اولیه به صورت ماهانه عملی نشدند.

به طور مشابه، مشکلات متعددی که بازی را در چندین پلتفرم گرفتار می‌کردند، برای مدت طولانی بدون توجه باقی ماندند. به عنوان مثال، مورتال کمبت1 در سوییچ ممکن است هرگز ارتقای گرافیکی دریافت نکند، اما همچنین دوره ای را تحمل کرد که تا همین اواخر تجربه ای پایدار و لذت بخش نبود.

یکی از نگرانی‌های مهم در انجمن بازی‌های مبارزه‌ای (FGC) مشکل دائمی همگام‌سازی در حین بازی آنلاین در مورتال کمبت1 بود. این موضوع آنقدر رایج شد که بازیکنان رقابتی در نهایت بازی را رها کردند. در همین حال، سایر گیمرها به Invasions دسترسی داشتند، یک حالت اول شخص که آنها را قادر می‌سازد تا لباس‌ها را به بهانه مبارزه با نسخه‌های جهان جایگزین همان شخصیت‌ها جمع‌آوری کنند.

مشابه سایر جنبه‌ها، ندرریلم نتوانست Invasions را به‌اندازه کافی به‌روزرسانی کند، زیرا فصل 4 با تاخیر مواجه شد. علیرغم مشکل همگام‌سازی مداوم، که رسیدگی به آن زمان قابل‌توجهی طول کشید، به نظر می‌رسد که تا کنون بیشتر حل شده است. طبق گزارش‌ها،  ندرریلم قصد دارد فصل 4 Invasions را در کنار انتشار قریب‌الوقوع شخصیت DLC بعدی خود یعنی Peacemaker از DC Comics منتشر کند. با این حال، اگر ندرریلم همچنان در اجرای وعده‌های خود مبنی بر به‌روزرسانی‌های به‌موقع برای مورتال کمبت1 تلاش کند، در معرض خطر قرار گرفتن قاطعانه از سایر بازی‌های مبارزه‌ای در صنعت قرار می‌گیرد.

طبق آخرین داده ها، مورتال کمبت1 به طور قابل توجهی از اوج بازیکن خود کاهش یافته است. طبق گفته‌های SteamDB، این بازی در حوالی راه‌اندازی خود به اوج 38129 بازیکن همزمان در Steam رسیده است. در حال حاضر، تنها به اوج 1394 بازیکن دست می یابد.

در حوزه بازی های مبارزه ای در سال 2024، چشم انداز بسیار فراتر از خاستگاه های بازی خود تکامل یافته است. اکنون، این بازی‌ها باید به‌عنوان محصولات خدماتی زنده تلقی شوند، حتی اگر مدل‌های کسب درآمدشان متفاوت باشد. این امر باعث می‌شود که توسعه‌دهندگان به‌طور مستمر به‌روزرسانی‌هایی را ارائه دهند تا طرفداران را درگیر خود نگه دارند، زیرا مشارکت مداوم بازیکنان برای درآمد بلندمدت از طریق فروش محتوای جدید به جامعه بسیار مهم است. برای ندرریلم ، آنها قبلاً شاهد از دست دادن قابل توجه بازیکنان بوده اند و بازیابی مخاطبان آنها به تلاش قابل توجهی نیاز دارد. سرنوشت مورتال کمبت1 به این بستگی دارد که آنها چقدر به وعده های خود عمل می کنند.

 

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.