Nothing’s Phone (2) روی سری اسنپدراگون 8 کوالکام اجرا خواهد شد

1401/12/10

Nothing’s Phone (2) روی سری اسنپدراگون 8 کوالکام اجرا خواهد شد


حضور ناتینگ فون در تضاد کامل با وان پلاس در MWC سال جاری نبود. به طوری که کمپانی سنتی کارل پی، وان پلاس، دیروز یک رویداد پر زرق و برق برای یک دستگاه مفهومی برگزار کرد، Nothing تا مقدار زیادی از این رویداد برای ملاقات با فروشندگان و دیگر اسامی بزرگ در قسمت صنعت استفاده نکرده است.


ما دیروز با پی در یک اتاق جلسه در داخل غرفه کوالکام نشستیم. در میان چیزهای دیگر، سخنگوی این شرکت مورد تایید قرار داد که Nothing (2) از پردازنده سری اسنپدراگون 8 قدرت می‌گیرد، نه اینکه این امر تا به حال مورد بحث قرار گرفته باشد.


مکالمات، که به بازارهای کشور آمریکا و هندوستان و از پایه صنعت گوشی های هوشمند می پردازد، با تبادل سریع درباره تلفن مفهومی وان پلاس شروع شد. تیزرهای پیشین این دستگاه با نخستین موبایل Nothing یعنی Phone مقایسه شد.

پی می‌گوید:« مردم مرا برچسب‌گذاری می‌کردند،» به طوری که اذعان داشت که مایع خنک‌کننده روشن دستگاه رویکردی متمایز از استایل نورپردازی Glyph این گوشی است.

 

او گفت:
ما به تازگی روی بیانیه چشم انداز خود اقدام کردیم :"ما می خواهیم مجدد تکنولوژی را سرگرم کننده کنیم." لذا، اگر بتوانیم صنعت خود را برای آغاز آزمایشات بیشتر الهام ببخشیم، همچنان به آینده کمک خواهد کرد.


بازار تلفن‌های هوشمند پیش از همه گیری در حال کاهش بود. از 5جی ضربه خورد و مجدد کاهش پیدا کرد. در بعضی مواقع 6G این بازار را مورد توجه قرار داد، اما من چیزی نظیر تاشوها را نگاه می کنم که بازار را به صورتی عمیق هدایت کند. آیا بازار بازگشتی خواهد داشت؟ و اگر چنین است، به چه طریقی؟


بازار گوشی های هوشمند در ابتدا رشد کرد چون یک محصول واقعا نوآورانه وجود داشت که برای طرفداران مفید بود. حالا آغاز به کوچک شدن کرده است، به این دلیل که تلفن من به اندازه کافی عالی است.

به چه دلیلی باید گوشی خودم را ارتقا بدهم؟
همچنین ارتقاء آن هر دو سال یکبار بسیار گران است. آره من فکر می کنم طبیعی است که اگر نوآوری واقعا مفیدی وجود نداشته باشد، به طور متوالی از فروش این بازار کم شود. با این وضعیت، این فعلا یک صنعت واقعا بزرگ است. فعلا از نظر تجاری بسیار سودآور است.


از این رو، شما چیزی در افق فوری تماشا می کنید که فروش را عمیقا بالا ببرد؟

نه عمیقا برای ما، ما در تلاش هستیم تا با ایجاد قابلیت های مهندسی خود، بیشتر و بیشتر این تحولات را انجام دهیم. ما در سال نخست نتوانستیم کارهای زیادی در قسمت نرم افزار انجام دهیم. اما فعلا که تیم خودمان را داریم، توانایی آن را داریم کارهای بیشتر و بیشتری را آغاز کنیم، اما تغییری در بازی ایجاد نخواهد شد. فکر نمی‌کنم در نسل آینده باشد، اما فکر می‌کنم ما به طور پی در پی در حال رونمایی چیزهای جدید و مفید هستیم.

اما من دیگر آن لحظه آیفون را در افق نظاره می کنم. نه در دو سه سال آینده.


آره من فکر می کنم چیزی درباره هوش ماشینی امکان دارد آیفون بعدی باشد، اما من واقعا برنامه آینده این شرکت را پیشبینی نکرده ام. درباره هوش ماشینی تلفنی صحبت می کنید؟

نه، هوش ماشینی به عنوان یک تکنولوژی برای یاری رساندن به مردم است.


بدیهی است که بعضی از اپلیکیشن های کاربردی برای هوش ماشینی بر روی تلفن قرار داشته باشد، بیشتر برای عکاسی. آره اما هوش ماشینی در گوشی های هوشمند ، تنها 10 درصد بهبود پیدا کرده است. وضعیت عکس 10 درصد بهتر است، اما نحوه تعامل ما با تکنولوژی را تغییر نمی دهد.


حس شما درباره تاشوها چیست؟

من شخصا فکر می کنم تاشوها نوآوری بر پایه زنجیره تامین می باشند و نه بینش مصرف کننده. از دیدگاه داشتن آن توسعه ابتدایی و آنگاه ساختن دستگاه هایی دوروبر آن است.

از نظر زنجیره تامین به آن فکر کنید. کسی OLED را اختراع می کند و می تواند پول زیادی به دست آورد، به این دلیل که این یک تکنولوژی خوب است. آنگاه پس از چند سال، کمپانی های بسیار بیشتری این کار را می کنند، بدین سبب باید قیمت های خود را کم کنند. از این رو آنها باید دریابند که چه چیز دیگری قادر هستند با حاشیه بالاتر به فروش برسانند. آنها OLED های انعطاف پذیری را بهبود می دهند که قادر هستند آنها را با قیمت گرانتری عرضه کنند . آنگاه آنها می روند و آن را به فروشندگان تلفن های هوشمند ارائه می دهند." ما این خم شو خوب را داریم، لطفا از آن استفاده کنید."


درباره شرکت سامسونگ، آنها این تکنولوژی را در داخل شرکت گسترش دادند و دستگاه را اطراف آن بوجود آوردند. تا آنجا که من می توانم بگویم، آنها فعلا در حال حاضر مسئول اکثریت قریب به اتفاق آن بازار می باشند. تاشوها [نه] از حل نقاط مشکلات مشتری شروع می شوند، اما بهتر و بهتر می شوند. این خوب است، اما شاید چیزی نیست که ما به آن نگاه کنیم.

بدین جهت، نباید از Nothing انتظار یک خم شو داشته باشیم؟


خیر در رویداد سال جاری حرفهایی درباره 6G زده شده، اما کماکان خیلی دور به نظر می آید. نظر شما از اینکه تکنولوژی در چه مرحله ای قرار دارد؟

من چیزی نمی دانم. من فکر می کنم برای ما اینجا مکانی نیست که باید ترک کنیم. ما فقط از روند صنعت در بخش شبکه را پوشش می دهیم.

ما باید محلی را هدایت کنیم که بتوانیم متفاوت باشیم. اگر از مشترکین خود بپرسیم که به چه دلیلی این هدفون و تلفن همراه هوشمند را خریدند، دلیل شماره یک، طراحی است.

به چه طریقی می توانیم در آن قوی تر شویم؟ نه فقط دیزاین سخت افزار، بلکه برای تطبیق آن با نرم افزارمان؟

بدین سبب همه موارد ذکر شده، کلی به نظر می آید. و آنگاه، به چه طریقی می توانیم تکنولوژی خود را مفیدتر کنیم؟

ما رابط Glyph را در عقب داریم که بسیار جذاب و جالب به نظر می آید. اما ما بازخوردهای زیادی دریافت کرده‌ایم که آنقدرها هم کاربردی نبود. به چه طریقی می توانیم عملکردهای بیشتر و بیشتری ایجاد کنیم که واقعا قابلیت مصرف دارد؟


در این مورد، شما یک تکنولوژی را به طور مخصوص به دلایل دیزاین اتخاذ کردید و آنگاه آغاز به جستجوی موارد مورد استفاده قرار دادید؟ این یک تلفیق است، به این دلیل که ما یک نقشه راه برای مشخصات رابط Glyph داشتیم. اما این نقشه راه بسیار کند اجرا شده است، به این دلیل که ما مهندسی مورد نیاز را نداشتیم.


الان تیم چقدر بزرگ است؟

ما 410 نفر هستیم.

در حال حاضر خیلی کوچک است.

چند نفر در رشته مهندسی می باشند؟

حتما 350 اکثریت قریب به اتفاق. بله، متاسفانه تلفن همراه هوشمند محصول بسیار پیچیده ای است، از این رو شما به مهندسان زیادی احتیاج دارید .

آیا به اندازه کافی توانستید درآمد کسب کنید؟

تحت عنوان یک بازرگانی سخت‌افزاری در بازار رقابتی، حالا 1000000 محصول Nothing فروخته‌ایم و در مدت اندکی بیش از دو سال در حال افزایش است. به طوری که هیچ چیز در روزهای ابتدایی خود سودآور نمی باشد، درآمد ما از سال 2021 تا 2022 ده برابر شد.


درباره سری بعدی این گوشی چه چیزی می توانید به من بگویید؟

ما از سری [Snapdragon] 8 استفاده خواهیم کرد. در گذشته گفته بودم که قرار است یک دستگاه پریمیوم باشد. اما ما به هیچ وجه به طور رسمی تایید نکردیم که کوالکام است یا شرکت مدیاتک.

 

آیا این تا به حال مورد بحث بوده است؟

شرکت مدیاتک عالی است، اما اسنپدراگون نشانه واضحی برای اکثر پرچمداران است.
کوالکام شریک واقعا خوبی بوده است. از همان ابتدا که کسب و کار را آغاز می کردیم، کمبود چیپست وجود داشت و با قیمت مناسبی به ما تخصیص دادند. امروز فرق کرده در حال حاضر مقدار زیادی چیپست در بازار موجود است، اما آنها یک آماده کننده قوی بوده اند. و محصول آنها بد نیست، بدین جهت ما به هیچ وجه واقعا گزینه دیگری را در نظر نگرفتیم، به ویژه برای یک دستگاه برتر.


آیا چیز دیگری وجود دارد که بتوانید در جبهه ناسینگ (2) به اشتراک بگذارید؟

 

ما تمرکز بسیار قوی تری روی نرم افزار خواهیم داشت. با مهندسی درونی ما، کارهای بیشتری می توانیم انجام دهیم. ما نقشه راه قوی تری داریم، هم از دیدگاه طراحی و هم اینکه به چه طریقی می توانیم آن را مفیدتر کنیم.

با توجه به شمار زمان و مبلغی که صرف بررسی و بهبود شده است، آیا دیزاین همانند Nothing (1) می باشد؟


از نظر هزینه شاید یکسان می باشند.

و از دیدگاه طراحی؟

من واقعا نمی توانم درباره آن نظر بدهم.

ورژن بتا در کشور آمریکا به چه طریقی پیش رفت؟

خیلی خوب پیش رفت. ما در سال جاری بیش از 2000 دستگاه را به فروش رساندیم. دریافت بازخورد برای ورژن بتا کافی است. من فکر می کنم پیش از بستن آن 2500 دستگاه بفروشیم.


اما واقعا از همه گروه‌های موسیقی در کشور آمریکا نیز پشتیبانی نمی‌کند. بدین سبب بعضی اوقات 4G دریافت می کنید، یا بعضی اوقات سیگنال دریافت نمی کنید.

اما با توجه به اینکه این موبایل پیشتر در سایر نقاط جهان انتشار یافته بود، هدف از انتشار نسخه بتا در کشور آمریکا چیست؟

آیا با بازخوردی که در اروپا می گیرید متفاوت است؟


ما می‌خواستیم مشترکین بیشتری را جلب کنیم، البته مشترکین کشور آمریکا، اروپا و هندوستان تفاوت دارند. من فکر می‌کنم مصرف‌کننده آمریکایی بیشتر بر روی تجربه متمرکز است، در صورتی که مصرف‌کنندگان هندی بیشتر روی نتیجه، مجموعه ویژگی‌ها و خصوصیات تمرکز می‌کنند.

تفاوت بین تجربه و بازده چیست؟


مشترکین کشور آمریکا قادر هستند درباره مشکلات تجربه کاربر صحبت کنند، یا دستگاه مورد استفاده آنها چه مشکلاتی دارد.

به چه دلیلی در کشور آمریکا راه اندازی نشد؟

خوب، در حقیقت، دو دلیل. یکی افزودن باندهای اضافی در کشور آمریکا است اما این مبلغ محصول را برای تمام مناطق ما در سراسر جهان اضافه می کند به این دلیل که ما یک SKU واحد داریم. بدین جهت اگر هر آنچه را که برای محصول نیاز داشتیم اضافه کنیم، در اروپا و هندوستان نیز گران خواهد شد. و دوم مهندسی درونی ما است. ما فقط مهندسی کافی برای پشتیبانی از گواهینامه های مختلف که برای مقابله با بعضی از حامل ها نیاز داشتیم نداشتیم.


آیا مجمع های موسیقی در هندوستان و بریتانیا همانند می باشند؟

بله، به طور کلی. هندوستان یک بازار بزرگ است.

 آیا به همین دلیل یکی از اولین کشورهای شما بود؟

علاقه زیادی به وان پلاس در هندوستان وجود داشت. از سوی مصرف کننده، ما می دانستیم که تمایل به چیزی وجود دارد، و از سوی شریک، و کانال فروش، آنها بر اساس آنچه قبلا انجام دادیم، به تیم ما اعتقاد دارند، بدین جهت مجدد از ما حمایت خواهند کرد.

در این سفر جدید من پتانسیل بلند مدت خوبی مشاهده می کنم، بله. و آنگاه بازار سال جاری، اقتصاد هندوستان 6 درصد رشد می کند. و خیلی از اقتصادها در حال کوچک شدن می باشند. آنها کماکان به عنوان یک ملت رشد زیادی در پیش دارند. و همچنین آنها جمعیت بسیار جوانی دارند و به عقیده من بر اساس متوسط رشد خود ادامه خواهند داد، در صورتی که امکان دارد در اروپا، اندازه آن کاهش یابد.


شرکت اپل و دیگر شرکت ها دستگاه های مقرون به صرفه خود را بر روی بازار هندوستان متمرکز می کنند.

آیا به فکر انجام یک نمونه دوم بودید؟

ما این کار را انجام دادیم، اما فکر می‌کنم این راه باید ساده باشد، اما پیامدهای منفی بلندمدتی نیز دارد.

برای خودتان تحت عنوان یک کمپانی، اگر مصرف‌کنندگان فقط محصول شما را با انگیزه ارزان بودن می‌خرند، پس سبک فروش در کسب‌وکار شما چگونه است؟

 

یک کمپانی باید سودآور باشد. بدین جهت اگر امروز ارزان می فروشید ، فردا شخص دیگری می تواند حتی ارزان تر از شما بفروشد . و آنگاه این قبیل مبارزه برای کسی است که کمترین پول را اذعان خود می کند یا حتی ضرر می کند. از این رو من فکر می کنم که ما مسیر بسیار دشوارتری را در پیش گرفته ایم. ما باید محصولات خود را متفاوت کنیم. باید چیزهایی تولید کنیم که برای مشتری مفید باشد.

بدین شکل روند فروش ما کندتر می شود، اما من فکر می‌کنم اگر این کار را انجام دهیم، برند بسیار قوی‌تر و محصول بسیار قوی‌تری در بلندمدت خواهیم داشت، و همچنین کمپانی سالم‌تری از دیدگاه سودآوری خواهیم داشت.


آیا در هندوستان عملیاتی دارید؟

ما در هندوستان تولید داریم. تقریبا نیمی از موبایل ها راه اندازی می کنیم هندوستان و نیمی در چین می باشند. ما در حال ایجاد یک تیم تولیدی در هندوستان برای پوشش کارخانه هستیم. ما در آنجا فروش و بازاریابی داریم. و ما برای بعضی از نرم افزارها و خدمات پس از فروش خود آزمایش داریم. کشور آمریکا به دنبال انتقال بیشتر تولید محصولات کشور آمریکا به بازار خود است.

آیا این مسئله ای است که شما در مقطعی به عنوان یک کمپانی بریتانیایی که در بریتانیا تولید می کند دنبال می کنید؟


شاید نه. من فکر می‌کنم که این به حمایت خط مشی دولت احتیاج دارد، و فکر نمی‌کنم دولت بریتانیا در آنجا برنامه‌ای داشته باشد.
به نظر می آید که کشور آمریکا پول زیادی به آن تزریق می کند. من فکر می کنم هندوستان یک برنامه تولید مناسب دارد و خاورمیانه آغاز به تحقیق چگونگی تنوع بخشیدن به آنها از نفت کرده است. فکر نمی‌کنم اروپا از پایه برنامه‌ای به این دلیل که به کجا می‌روند داشته باشد. واضح است که قسمت بزرگی از آن قیمت گذاری است. من کمپانی هایی را دیده ام که از شنژن به ویتنام یا کشور مکزیک حرکت می کنند.

 

من فکر می کنم کشور آمریکا آنقدر گران نیست. املاک و مستغلات برای تولید در قیاس با جاهای دیگر ارزان است. مبلغ نیروی کار بیشتر است، اما بازده نیز بالاتر است. بدین جهت به نوعی یکنواخت می شود.


چقدر تهاجمی به APAC نظاره می کنید؟

من فکر می‌کنم بازار چین به صورتی ناسالم بسیار رقابتی است، چون همانند مسابقه‌ای است که توانایی آن را دارد بیشترین خصوصیات و ویژگی‌ها را با کمترین قیمت امکان‌پذیر ارائه می دهد. و من فکر می کنم اکثریت در چین ضرر می کنند. و شما با این کمپانی های بزرگ با منابع بسیار رقابت خواهید کرد. من فکر می کنم، در مدت طولانی تر، همه کمپانی ها منطقی خواهند شد. وقتی مردم منطقی می باشند، می توانیم وارد بازار شویم. اما الان خیلی غیرمنطقی است. و همچنین، اگر تمایل دارید در چین فعالیت کنید، باید تیم نرم‌افزار دیگری داشته باشید، چون خدمات‌ گوگل در آنجا پشتیبانی نمی شوند، لذا باید خدمات خود را بسازید.

ما فقط نمی توانیم در حال حاضر به همه آن چیزها فکر کنیم.

نقشه راه شما چیست؟

وان پلاس کار خود را از قسمت کوچک شروع کرد و به تدریج دامنه آن را افزایش داد.

آیا به دنبال بالا رفتن سرعت عرضه محصول برای Nothing نیز هستید؟

نه چندان تهاجمی، چون مصمم هستیم محصولات نمادین بسازیم و از دیدگاه نرم‌افزاری تصمیم داریم از محصولات به راحتی پشتیبانی کنیم. اگر 365 روزه 10 یا 20 موبایل می‌سازید، ارائه چنین سطحی از پشتیبانی واقعا دشوار است. تقریبا شبیه این است که شما برای هر محصول جدید یک دور از تمایل مصرف کننده را دریافت می کنید. شما می خواهید به انتشار مطالب ادامه دهید. اما فکر می‌کنم اگر از مسیر سخت‌تر، مسیر سالم‌تر را انتخاب کنید.

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.