به عقیده فیل اسپنسر سری S ایکس باکس فعلا حذف نمی شود

1402/6/5

به عقیده فیل اسپنسر سری S ایکس باکس فعلا حذف نمی شود


با وجود سختی‌های اخیر، ایکس‌باکس به مدل نسل بعدی کمتر قدرتمند خود، ایکس‌باکس سریز اس، پایبند است. این در حالی است که به گفته‌ها، این کنسول در راه عرضه بازی Baldur's Gate 3 برای ایکس‌باکس، تأخیرهایی ایجاد کرده است و نسخه ایکس‌باکس این بازی اکنون به طور قابل توجهی دیرتر از نسخه‌های PC و PS5 عرضه می‌شود.

با وجود سختی‌های اخیر، اکس‌باکس به مدل نسل بعدی کم‌توان‌تر خود، ایکس‌باکس سریز اس، پایبند است. این در حالی است که به گفته‌ها، این کنسول در راه عرضه‌ی بازی Baldur's Gate 3 برای ایکس‌باکس، باعث تأخیرهایی شده است و نسخه‌ی ایکس‌باکس این بازی اکنون به طور قابل توجهی دیرتر از نسخه‌های PC و PS5 از بازی منتشر می‌شود.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، همچنین واضح می‌سازد که مایکروسافت علاقه‌مند به انجام تسلیمات است، با اشاره به اینکه پورت‌های سریز اس اغلب با کیفیت گرافیکی پایین‌تر و نرخ فریم کمتر منتشر می‌شوند. در مورد Baldur's Gate 3، این امر کمی دراماتیک‌تر بود، که باعث حذف تفاضلی هم‌نشینی از بازی شد، اما برای بازیکنان سریز ایکس حفظ شد. این تغییر بزرگترین تفاوت بین بازی‌های سریز اکس تاکنون است، که نشان می‌دهد مایکروسافت تمایل دارد ویژگی‌های کامل را قطع کند تا تعداد بیشتری از بازی‌ها را بر روی کنسول‌های خود منتشر کند.

"من دنیایی را نمی‌بینم که ما ایکس‌باکس سریز اس را کنار بگذاریم"، اسپنسر می‌گوید، در گفت‌وگو با Eurogamer در رویداد Gamescom.

وی همچنین انکار می‌کند که بازی Baldur's Gate به دلیل تقاضای مایکروسافت برای همسانی بین سریز ایکس و اس به تأخیر افتاده باشد. اسپنسر می‌گوید: "ویژگی‌هایی وجود دارند که امروزه در سریز ایکس منتشر می‌شوند اما در سریز اس منتشر نمی‌شوند، حتی از بازی‌های خود ما هم." او افزود: "ردیابی نوری [...] بر روی ایکس کار می‌کند، اما در برخی از بازی‌ها بر روی اس اجرا نمی‌شود.

"می‌خواهم اطمینان حاصل کنم که بازی‌ها بر روی هر دو کنسول قابل دسترسی باشند، این وظیفه‌ی ما به عنوان دارنده‌ی پلتفرم است و ما به همراه همکارانمان به این تعهد داریم."

اسپنسر افزوده‌است که تیم به طرز "بیش از حد نگران" نیست درباره‌ی اینکه چگونه بازی‌ها را بر روی هر دو کنسول به کار ببرند، اما اعتراف می‌کند که ماجراجویی با توسعه‌دهنده Baldur's Gate 3 یعنی استودیوی Larian به آنها در این زمینه آموزش داده است. به طور عملی، احتمالاً این به معنای این است که نخواهیم دید که پورت‌های سریز اکس اکس‌باکس پس از پی‌اس ۵ عرضه شوند - چیزی که مایکروسافت بسیار تمایل دارد که از دوباره تجربه کند.

حتی اگر نگرانی‌های آشکار مرتبط با از دست دادن ایکس‌باکس در فروش‌های Baldur's Gate نسبت به پلی‌استیشن را نادیده بگیریم، ماجراجویی Baldur's Gate مشکلات دیگری را به وجود آورد. این واقعیت که مطمئن نبود که آیا بازی به هیچ عنوان برای اکس‌باکس عرضه می‌شود یا نه، منجر به بحث گسترده‌ای در صنعت در مورد ارزش سریز اس شد. برخی ادعا کردند که واقعیت این است که هر بازی که برای اکس‌باکس سریز ایکس عرضه می‌شود، باید نیز به خوبی بر روی اکس‌باکس سریز اس اجرا شود، باعث محدودیت کننده برای کنسول قدرتمندتر شده است. هر دو مایکروسافت و Larian این ادعا را رد کرده‌اند.

اکس‌باکس بدون شک جدی به نظر می‌رسد که در ادامه با سریز اس پایبند باشد. در تاریخ ۱ سپتامبر، مدل سیاه از سریز اس با حافظه بیشتر عرضه خواهد شد، با افزایش قیمت ۵۰ دلار نسبت به نسخه اولیه. با این حال، هنوز هم قیمت آن ۱۵۰ دلار کمتر از سریز ایکس است، بنابراین هدف از آن همچنان افرادی است که می‌خواهند با بودجه کمتر بازی کنند. با در نظر گرفتن این موارد، احتمالاً سریز اس به مدتی دیگر در دسترس خواهد بود.

 

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.