شهره آغداشلو در بازی اساسین کرید میریج در نقش باسم ایفای نقش می کند

1402/7/18

شهره آغداشلو در بازی اساسین کرید میریج در نقش باسم ایفای نقش می کند


Assassin's Creed Mirage به بررسی داستان بلوغ Basim می پردازد، شخصیتی که برای کسانی که نقش Assassin's Creed Valhalla را بازی می کردند آشنا هستند. با این حال، در این قسمت، باسیم به عنوان یک فرد زیرک، به دور از قاتل اصلی که ما در انگلستان وایکینگ ها با آن آشنا شده ایم، به تصویر کشیده شده است. سفر او او را در مسیر اکتشاف هدایت می کند زیرا او راه های اعتقادنامه را می آموزد و بر اهمیت راهنمایی در دستیابی به تسلط تأکید می کند.

 
 میراژ گروهی جذاب از شخصیت‌هایی را معرفی می‌کند که تأثیر قابل‌توجهی بر ماجراجویی باسیم در قرن نهم بغداد دارند. در میان این شخصیت ها یکی با نقش محوری در روایت باسیم برجسته می شود: روشن. روشن، یک قاتل کارکشته، نقش مربی باسیم را بر عهده می گیرد و به عنوان راهنمای او به دنیای پنهان ها خدمت می کند. هنگامی که یوبی سافت در ابتدا این تجربه را با محوریت Basim مفهوم‌سازی کرد، تیم به سرعت نیاز به یک مربی برای غنی‌سازی داستان خود را تشخیص داد.

در مراحل اولیه توسعه، زمانی که سفر خود را با باسیم آغاز کردیم، استفان بودین، مدیر خلاقیت و من دیدگاه روشنی را به اشتراک گذاشتیم: ما به یک مربی نیاز داشتیم. سارا بولیو، کارگردان روایت، با توجه به تبدیل شدن باسیم به یک قاتل، نقش یک مربی ضروری بود. "دیدگاه من این بود که یک مربی زن داشته باشم، کسی که هم خرد و هم بلوغ را داشته باشد، به طور ایده آل در دهه 50 زندگی اش. این انتخاب بسیار مهم بود، زیرا نه تنها از طریق تجربه عمیق شد، بلکه به بازنمایی زنان در یک سن خاص در رسانه های اصلی کمک کرد.

تیم ما در اوایل کار به اتفاق آرا در این مورد تصمیم گرفت و نامی که به سرعت برای این نقش مطرح شد شهره آغداشلو بود. صدای متمایز و محبوب او عامل برجسته ای بود. در حالی که ما در مورد در دسترس بودن و تمایل او برای شرکت در پروژه در آن مرحله نامطمئن بودیم، تصور صدای او در دیالوگ های این شخصیت به شکل گیری شخصیت حول کاریزمائی که شهره دارد کمک زیادی کرد.

در حالی که شهره آغداشلو بیشتر به خاطر بازی نامزد اسکار در سریال House of Sand and Fog و ایفای نقش در سریال های تلویزیونی مانند 24 و The Expanse شناخته می شود، استعداد صداگذاری او در بازی ها نیز از جمله عناوینی مانند Mass Effect 2 و 3 اثری از خود بر جای گذاشته است. خوشبختانه آغداشلو وقتی برای بازی در سریال سراب به سراغش آمد، با اشتیاق از این فرصت استقبال کرد.

در سال 2022، اولین نگاهی به این هنرپیشه پرکار داشتیم که شخصیت محوری مورد نظر یوبی سافت را زنده می کند. آغداشلو به سرعت متوجه قدرت و عمق روشن شد، شخصیتی که همچنین به عنوان نماینده فرهنگ غنی و تنوع بغداد در قرن نهم عمل می کند، محیطی که به دقت توسط Ubisoft Bordeaux ساخته شده است. با وجود اینکه روایت در گذشته آشکار می شود، شخصیت روشن به عنوان نمونه ای جاودانه از یک زن قوی، مربوط به دوران مدرن است.

آغداشلو می گوید: «وقتی با این داستان مواجه شدم، در سطح عمیقی با من طنین انداز شد. "نمی‌توانستم اسیر شخصیت برجسته‌ای که روشن تجسم می‌کند نباشم. او نمادی از قومیت‌ها و فرهنگ‌های متنوعی است که در دوران طلایی قرن نهم بغداد شکوفا شد. شخصیت او به عنوان یک نمونه الهام‌بخش برای زنان معاصر عمل می‌کند. به ویژه در سایر نقاط جهان، نشان می دهد که قدرت و تعهد به عدالت در دسترس همه است."

"به محض اینکه این نقش خودش را نشان داد، فهمیدم که می‌خواهم این شخصیت را زنده کنم، صدایم را به زنی قوی وام بدهم که خستگی‌ناپذیر برای بهبود جامعه‌اش تلاش می‌کند، تا آن را از شر نیروهای فاسد و سرکوبگر که از مردمش استثمار می‌کنند خلاص کند. آغداشلو با اشتیاق ادامه می دهد. "من به خصوص نام او، "روشن" را که به معنای "هشیار" است - توصیف مناسبی از شخصیت او، می ستایم."

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.