سونی از برنامه‌نویسان می‌خواهد تا بازی‌های خود را به 4K 60 فریم بر ثانیه روی PS5 Pro با PSSR برسانند

1403/1/29

سونی از برنامه‌نویسان می‌خواهد تا بازی‌های خود را به 4K 60 فریم بر ثانیه روی PS5 Pro با PSSR برسانند


The Verge گزارش جدیدی منتشر کرده است که ادعا می کند سونی از توسعه دهندگان می خواهد تا عملکرد 4K 60 FPS را روی PlayStation 5 Pro شایعه قرار دهند و از فناوری ارتقاء انحصاری خود استفاده کنند. منبع این اطلاعات از یک سند فاش شده است که ظاهراً از پورتال توسعه دهندگان سونی است. با این حال سونی به طور رسمی وجود چنین کنسولی را تایید نکرده است. با توجه به جزئیات فاش شده، پلی استیشن 5 پرو ادعایی دارای یک GPU تقویت شده در حالی که همان CPU را حفظ می کند، احتمالاً اورکلاک شده است. علاوه بر این، ظرفیت RAM را افزایش می دهد و توسعه دهندگان انعطاف بیشتری در تخصیص آن برای بازی های خود دارند.

 
 

در جدیدترین گزارش تام وارن از The Verge، فاش شده است که سونی در حال تبلیغ فناوری پلی استیشن Super Sampling Resolution برای توسعه دهندگان است. آنها توسعه دهندگان را تشویق می کنند تا از این ارتقاء دهنده برای دستیابی به وضوح 4K و 60 FPS در بازی های خود استفاده کنند. با انجام این کار، توسعه دهندگان می توانند واجد شرایط برچسب "PlayStation 5 Pro Enhanced" در مواد بازاریابی خود شوند.

به‌علاوه، توسعه‌دهندگان همچنان می‌توانند برچسب «Enhanced» را برای ارتقای متوسط‌تر، مانند دستیابی به وضوح‌های بالاتر بدون افزایش نرخ فریم یا برعکس، دریافت کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند با پیاده‌سازی ray tracing برای بهبود تصاویر و عملکرد بازی، این برچسب را کسب کنند، اما نه با استفاده از نرخ تجدید متغیر یا دستیابی به نرخ فریم پایدارتر. علاوه بر این، صرفاً افزایش حداقل وضوح بدون دستیابی به حداکثر وضوح بالاتر، برای برچسب واجد شرایط نیست.

این شرایط نشان می دهد که سونی مشتاق است توسعه دهندگان از قابلیت های سخت افزاری اضافی پلی استیشن 5 پرو استفاده کنند. علاوه بر این، گزارش قبلی توسط The Verge نشان داد که "از توسعه دهندگان در حال حاضر خواسته شده است تا اطمینان حاصل کنند که بازی های آنها با این کنسول آینده سازگار است."

به نظر می رسد که توسعه دهندگان برای بهینه سازی بازی های خود برای پلی استیشن 5 پرو با الزامات بیشتری روبرو هستند که ممکن است برای همه آنها ارزش نداشته باشد. نیاز به اطمینان از سازگاری این سؤال را ایجاد می کند که آیا برخی از بازی های پلی استیشن 5 ممکن است در پلی استیشن 5 پرو بهبود یافته به درستی کار نکنند.

برای توسعه‌دهندگانی که مایل به سرمایه‌گذاری هستند، می‌توانند وصله‌هایی را برای ارتقای بازی‌های خود برای کاربران با کنسول‌های جدید پلی‌استیشن 5 پرو منتشر کنند. علاوه بر این، حتی بدون دریافت برچسب "Enhanced"، مانند استفاده از حافظه بیشتر، پتانسیل بهبود عملکرد وجود دارد. با این حال، بسیاری از جزئیات فاش شده در این افشاگری ها و گزارش ها ممکن است با استراتژی ارتباطی مورد نظر سونی مطابقت نداشته باشد.

سونی احتمالاً از قبل برنامه‌های بازاریابی و ارتباطی برای PlayStation 5 Pro در نظر گرفته است، بنابراین ممکن است از افشای زودهنگام این همه اطلاعات ناامید شوند. باید دید آیا آنها می توانند به موقع کنترل روایت را از مردم بازپس بگیرند یا خیر.

 

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.