Tencent پس از مشاهده یک مشکل در بازار، هدست واقعیت مجازی را لغو کرده است

1401/11/30

Tencent پس از مشاهده یک مشکل در بازار، هدست واقعیت مجازی را لغو کرده است


Tencent در حال کار بر روی سخت‌افزار واقعیت مجازی خودش بود، ولی بر اساس اعلامیه‌ها، برنامه‌ها پس از افزایش بی‌علاقگی به فضای متاورس، کنار گذاشته شدند. با وبسایت بازی گیمرز همراه باشید.

بر اساس اعلامیهی از رویترز، Tencent سرتاسر برنامه‌های خود را برای سخت‌افزار واقعیت مجازی کنار می‌گذارد، تا حدی برای کم کردن هزینه‌ها با انگیزه مشکلات اقتصادی جهانی که اکر کشورها را درگیر خود کرده است. این گزارش اشاره می‌کند که غول تکنولوژی و ناشر بازی‌ها اراده داشته که نرم‌افزار و سخت‌افزار واقعیت مجازی را به نام قسمتی از یک "واقعیت توسعه‌یافته" یا واحد XR پیشرفت دهند که سال پیشین افتتاح شد. این واحد XR نزدیک به 300 نفر را استخدام کرد، ولی ظاهرا به این کارمندان پیشنهاد شده است که به دنبال کار دیگری باشند.
منبعی که رویترز با او صحبت کرد ادعا کرد که طبق یک پیش‌بینی ، انتظار نمی‌رفت که پروژه XR دست کم تا سال 2027 سودآور باشد. این منبع به رویترز بیان کرد:« در کل راهبرد جدید کمپانی، برنامه های قبلی را کنسل کرده است.»

رقبت Tencent به واقعیت مجازی ناشی از افزایش رقبت عمومی به متاورس ها و جهان های مجازی بود، که موجب شد بیشتر در فضای نرم افزار کاربردی با بازی ها و اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی فعالیت کند. یکی از منابع به رویترز خاطرنشان کرد که Tencent تقریبا هفت سال پیش واقعیت مجازی را آزمایش کرده بود، ولی به جهت بهبود در سخت افزار واقعیت مجازی، این کمپانی در سال 2021 تمایل خود را مجدد به دست آورد. موفقیت هدست Meta Quest نیز عاملی در این تصمیم بود.

در خلال چند سال پیشین، Tencent هزینه های زیادی در فضای بازی انجام داده است، در آگوست قبلی سهم بیشتری از توسعه Elden Ring از Software را خرید کرد و همچنین سهم مالکیت خود را در Ubisoft به 11٪ در سال پیشین افزایش داد. این کمپانی همچنین اراده خود را برای خریداری استودیوهای جهانی بیشتر به طور چشمگیری افزایش داده است.

سونی هفته پیشرو PlayStation واقعیت مجازی 2 خود را عرضه می کند و در تحقیقی PlayStation واقعیت مجازی 2 GameSpot بر اساس گفته های یکی از مدیران این شرکت نوشت:" خیلی از چیزهایی که ارائه می شود را می توان در دستگاه های ارزان تری مثل Quest 2 یافت، که اولویت بیشتری در مستقل بودن را دارد. برای علاقمندان و اشخاصی مثل من که دارای مشکلات حرکتی می باشند، این سخت افزار بسیار قابل توجه است که به نرم افزار بهتری برای تحت تاثیر قرار دادن آنها احتیاج دارد."

 

نویسنده: وبسایت گیمرز



نظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.