طبق گزارش ها، ایکس باکس بخش های فیزیکی انتشار بازی ها را تعطیل می کند

1402/11/6

طبق گزارش ها، ایکس باکس بخش های فیزیکی انتشار بازی ها را تعطیل می کند


مایکروسافت در یک حرکت قابل توجه به سمت یک تجربه بازی کاملاً دیجیتالی، با بستن بخش‌های اختصاصی خود به انتشار بازی‌های فیزیکی، گامی قابل توجه برداشته است. این تصمیم در ارتباط با اخراج گسترده اخیر در شرکت گرفته شد. صنعت بازی شاهد روند رو به رشدی از نسخه‌های جدید بوده است که راه‌اندازی‌های دیجیتالی را انتخاب کرده‌اند و به طور کلی نسخه‌های فیزیکی سنتی را دور زده‌اند. با گیمرز همراه باشید.

 
 توجه به این نکته مهم است که اگرچه حرکت مایکروسافت ممکن است نشان دهنده کاهش تاکید بر انتشار بازی های فیزیکی باشد، لزوماً نشان دهنده خروج از بازار بازی های فیزیکی نیست. گزارش‌ها نشان می‌دهند که نقش‌های مرتبط با نسخه‌های فیزیکی بازی‌ها می‌توانند به طور بالقوه برون سپاری شوند. این تغییر استراتژیک با رویکرد نسل کنونی ایکس‌باکس همسو می‌شود، جایی که فشار زیادی برای مدل دیجیتالی Xbox Series S آن صورت گرفته است. علاوه بر این، تمرکز زیادی روی گسترش و تقویت کتابخانه Game Pass آن وجود دارد.

در اصل، در حالی که نسخه‌های بازی‌های فیزیکی ممکن است در استراتژی مایکروسافت از اولویت برخوردار باشند، این شرکت همچنان در بازار بازی‌های گسترده‌تر فعال است و با تأکید بر توزیع دیجیتال و خدمات بازی مبتنی بر اشتراک، خود را با چشم‌انداز در حال تکامل وفق می‌دهد.

Jez Corden، روزنامه‌نگار Windows Central توضیح داد: تصمیم اخیر مایکروسافت برای تعطیل کردن بخش‌هایی که بر عرضه بازی‌های Xbox به خرده‌فروشی فیزیکی متمرکز شده‌اند، نشان‌دهنده تغییر قابل‌توجه در استراتژی شرکت است. کوردن بر پیامدهای بالقوه این حرکت تاکید کرد و گفت: "اگر شاهد لو رفتن کنسول دیجیتالی Xbox بودید... خوب، می توانید ایده ای از اینکه مایکروسافت در اینجا به کجا می رود."

با این حال، کوردن همچنین در نتیجه گیری سریع احتیاط کرد و افزود: "کاهش تیم های خرده فروشی تایید نمی کند که مایکروسافت هنوز خرده فروشی فیزیکی بازی های ایکس باکس را ترک می کند؛ آنها می توانند برون سپاری کنند و ممکن است در اینجا ادغام شوند. بنابراین، با "Xbox is is" اجرا نکنید. بر این اساس ترک فیزیکی "اما به نظر می رسد که این مسیر صنعت باشد."

گرایش به سمت آینده ای تمام دیجیتال در سراسر صنعت بازی مشهود است و بسیاری از ناشران از پلتفرم های دیجیتال حمایت می کنند. ایکس‌باکس، به‌ویژه، این تغییر را از طریق ارائه‌های Game Pass خود و مدل مقرون‌به‌صرفه‌تر Xbox Series S ترویج کرده است. کوردن به اسناد فاش شده اشاره کرد که نشان می دهد مدل بعدی ایکس باکس فقط دیجیتالی خواهد بود و قصد مایکروسافت را برای منصرف کردن مصرف کنندگان از خرید بازی های فیزیکی تقویت می کند.

در حالی که صنعت به سمت توزیع دیجیتال متمایل است، واکنش جامعه بازی همچنان متفاوت است. یوبی سافت زمانی با انتقاد مواجه شد که یکی از مدیرانش پیشنهاد کرد که حرکت به سمت دیجیتال "باید اتفاق بیفتد" و گیمرها باید با عدم مالکیت بازی های خود "راحت" شوند. این مناقشه نشان می‌دهد که جامعه بازی‌ها به طور کامل آماده نیست که بازی‌های فیزیکی را کنار بگذارد، حتی با وجود اینکه صنعت به طور فزاینده‌ای از جایگزین‌های دیجیتال استقبال می‌کند.

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.