ممکن است خنک کننده فعلی شما برای پردازنده های نسل بعدی اینتل مناسب باشد

1402/8/5

ممکن است خنک کننده فعلی شما برای پردازنده های نسل بعدی اینتل مناسب باشد


همانطور که به جمع آوری اطلاعات در مورد پردازنده های Arrow Lake آینده اینتل و سوکت جدید LGA 1851 ادامه می دهیم، علاقه فزاینده ای به سازگاری خنک کننده ها افزایش می یابد. به نظر می رسد اندازه فیزیکی این پردازنده های جدید احتمالاً با نسل قبلی مطابقت داشته باشد، اما سوکت دارای پین های بیشتری خواهد بود. این موضوع منجر به گمانه زنی هایی در مورد اینکه آیا خنک کننده های طراحی شده برای سوکت قدیمی LGA 1700 با CPU های جدید کار می کنند یا خیر، انجامید. عرضه اخیر کولرهای Cube 240 و Cube 360 AIO AZZA ممکن است پاسخ هایی را ارائه دهد.

 
 به گفته Videocardz، دفترچه راهنمای محصول این خنک کننده ها سازگاری آنها با سوکت LGA 1851 را تایید می کند. علاوه بر این، آنها از همان جداکننده‌ها و پایه‌های براکت استفاده می‌کنند که LGA 1700. این خبر خوبی برای کسانی است که قبلاً راه‌حل‌های خنک‌کننده طراحی‌شده برای سوکت قدیمی‌تر طراحی شده‌اند، زیرا ارتقاء یک پلت‌فرم می‌تواند پرهزینه باشد و استفاده مجدد از کولر شما می‌تواند در هزینه شما صرفه‌جویی کند.

این اولین باری نیست که می‌بینیم تولیدکنندگان کولر از سازگاری متقابل بین انواع مختلف سوکت پیشنهاد می‌کنند. به عنوان مثال، بسته‌ای برای NH-U12A Noctua که در اوایل سال جاری در یک فروشگاه لوازم الکترونیکی ژاپنی یافت شد، پشتیبانی LGA-1851 را فهرست کرد و دفترچه راهنمای میله‌های نصب و جداکننده‌های مشترک را برای پلتفرم‌های موجود و آینده نشان داد.

شایان ذکر است که سازگاری کولر در بین نسل‌ها غیر معمول نیست. AMD پشتیبانی بین سوکت های AM4 و AM5 را حفظ کرده است و اینتل همچنین موفق شده از سازگاری بین LGA 1200 و LGA 1700 اطمینان حاصل کند.

با توجه به اینکه انتظار می‌رود پردازنده‌های جدید Arrow Lake در سال 2024 راه‌اندازی شوند، باید به خاطر داشت که انتقال به این سوکت جدید ممکن است کمتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد چالش‌برانگیز باشد، به خصوص اگر از قبل یک خنک‌کننده قابل اعتماد برای سیستم LGA 1700 خود داشته باشید. ارتقاء پلتفرم شما می‌تواند پیچیده باشد، بنابراین هرگونه سازگاری بین سوکت‌های قدیمی و جدید یک امتیاز خوش‌آمدگویی برای کسانی است که قصد دارند سال آینده این سوئیچ را انجام دهند.

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.