بازی بعدی id Software در نمایشگاه Xbox Games 2024 معرفی می شود

1403/1/20

بازی بعدی id Software در نمایشگاه Xbox Games 2024 معرفی می شود


طبق یک پست در NeoGAF توسط کاربر adamsapple، NateTheHate نکاتی را در مورد بازی آینده id Software که برای نمایشگاه Xbox Games در ماه ژوئن در نظر گرفته شده است، در ResetEra ارائه کرده است. نکته قابل توجه، Nate تصریح کرد که این پروژه آینده مربوط به فرنچایز Quake نیست.

 
 id Software این بار برنامه های خود را مخفی نگه داشته است و طرفداران را در مورد ماهیت نسخه بعدی خود گمانه زنی کرده است. با نگاهی به گزارش های گذشته، یک شایعه قابل توجه نشان می دهد که استودیو از ژانویه 2021 روی عنوان VR کار می کند. با این حال، از آن زمان تاکنون هیچ تایید رسمی در مورد این پروژه ظاهر نشده است. شایان ذکر است که اگر این پروژه VR واقعی باشد، id Software با توجه به بازار ویژه برای بازی های VR ممکن است برای دستیابی به مخاطبان گسترده با چالش هایی روبرو شود. آخرین سرمایه گذاری آنها در زمینه بازی های VR Doom VFR بود که در سال 2017 برای پلتفرم های PSVR و HTC Vive منتشر شد.

در نوامبر 2021، زمانی که id Software فرصت‌های شغلی برای پروژه‌ای را منتشر کرد که به‌عنوان «FPS اکشن طولانی‌مدت نمادین» در «محیط‌های علمی تخیلی و فانتزی» توصیف می‌شود، شایعه جذاب دیگری منتشر شد. در حالی که برخی حدس می زدند که ممکن است مربوط به قسمت Quake باشد، توضیحات کاملاً با سری Doom یا سایر عناوین کمتر شناخته شده مانند Rage مطابقت نداشت.

با این حال، شایعه اخیر وزن قابل توجهی دارد. در ماه ژانویه، زمزمه هایی منتشر شد مبنی بر اینکه id Software مجوز توسعه یک بازی بر اساس Star Wars: The Mandalorian را که یکی از جنبه های بسیار محبوب دنیای جنگ ستارگان در سال های اخیر است، دریافت کرده است. این شایعه به ویژه با توجه به پروژه‌های مشترک مایکروسافت و دیزنی مانند Indiana Jones و The Great Circle توسط MachineGames و Marvel's Blade توسط Arkane Lyon مورد توجه قرار گرفت.

برای کسانی که در مورد نسخه‌های اخیر id Software کنجکاو هستند، Rage 2 را در سال 2019 منتشر کردند، پس از آن Doom Eternal در سال 2020 و Quake Champions که در سال 2017 قبل از انتشار رسمی به عنوان یک عنوان رایگان در سال 2022 وارد دسترسی اولیه شد.

اگرچه id Software در چند سال گذشته با پروژه هایی مانند کمک به Bethesda با Starfield مشغول بوده است، اما مشخص است که مایکروسافت بر توسعه بازی های درجه یک شخص اول تأکید دارد. از این رو، منطقی است که فرض کنیم id، همراه با دیگر استودیوهای زیر چتر مایکروسافت، روی عنوانی کار می کند تا جذابیت ایکس باکس را افزایش دهد.

در حالی که بسیاری مشتاقانه منتظر یک بازی Doom جدید پس از موفقیت راه‌اندازی مجدد آن هستند، id Software ممکن است به فکر راه‌اندازی نوآورانه دیگری از یکی از فرنچایزهای کلاسیک خود باشد. در حالی که ممکن است ایده یک پلتفرمر سه بعدی کلکسیون آتون با دنیای باز Commander Keen دور از ذهن به نظر برسد، اما این امکان، هر چند اندک، به طور کامل قابل رد نیست.

 

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.