سونی و مایکروسافت در حال حاضر در حال حمایت از کسب و کار تحت GPU AMD هستند

1402/5/11

سونی و مایکروسافت در حال حاضر در حال حمایت از کسب و کار تحت GPU AMD هستند


AMD اطلاعات مالی سه ماهه دوم خود را منتشر کرده است و در حالی که خبر بهتر از پیش‌بینی‌ها است، اما همچنان داستانی متأسفانه برای بخش GPU خود دارد. بخش بازی کسب و کار AMD هنوز سودآور است، و همه اینها به تلاشی است که برای تقویت حقوق کنسول های بازی مایکروسافت و سونی انجام داده است.

هر دو پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری X/S از سیلیکون نیمه سفارشی AMD استفاده می کنند و این بخشی از بخش بازی این شرکت است. در طول این سال به طور مداوم درآمد کسب کرده است، اما به دلیل کاهش مداوم فروش پردازنده گرافیکی Radeon، هم درآمد و هم درآمد عملیاتی آن در مقایسه با نتایج سه ماهه اول کاهش یافته است، چه برسد به اعداد سال به سال.

ما عادت کرده‌ایم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، که برای AMD، اوج درآمدهایش بوده، شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم. درآمد این شرکت در سه ماهه دوم 2022 6.6 میلیارد دلار بود و برای سه ماهه دوم امسال 5.4 میلیارد دلار است. اما جایی که به نظر می رسد اوضاع در مرکز داده رو به افزایش است (به لطف سرمایه گذاری های آینده هوش مصنوعی در ابررایانه ها)، و به ویژه در بخش مشتری - CPU ها و APU ها - همچنان رکود قابل توجهی برای گرافیک وجود دارد.

دکتر لیزا سو، مدیر عامل AMD، می‌گوید: «با توجه به بخش بازی‌های خود، درآمد 4 درصدی نسبت به سال گذشته کاهش یافت و به 1.6 میلیارد دلار رسید زیرا درآمد نیمه سفارشی بالاتر با فروش کمتر گرافیک بازی جبران شد. کاهش 10 درصدی. فروش SoC نیمه سفارشی در این سه ماهه قوی بود، زیرا مایکروسافت و سونی تقاضای کنسولی سالمی بر اساس بهبود در دسترس بودن خرده فروشی در سطح جهانی و عرضه بازی های جدید AAA داشتند."

بازی هنوز جایی است که AMD بالاترین درآمد خود را دارد، اگرچه در همان زمان در سال گذشته که بخش مشتری/CPU بود. می‌توانید استدلال کنید که این تصویر تیره‌تری را برای پردازنده‌ها نشان می‌دهد، با توجه به اینکه درآمد آن در دوازده ماه به نصف کاهش یافته است، اما در حالی که درآمد عملیاتی آن در واقع زیان 69 میلیون دلاری است که نشان‌دهنده رشد قابل‌توجهی نسبت به جایی است که در ابتدای تولید بوده است. سال

این بهبود در سمت مشتری بازتاب بازگشت اینتل به سودآوری است و نشان می‌دهد که صنعت رایانه‌های شخصی با پیشروی در سال 2023 و 2024 به عقب باز می‌گردد.

 

 
 

 

AMD امیدوار است مجموعه جدیدی از کارت‌های گرافیکی «کلاس علاقه‌مندان» به تغییر اوضاع کمک کند و فروش GPU گسسته‌اش را به چیزی دوستانه‌تر بازگرداند. دکتر سو اعلام کرد که در سه ماه آینده شاهد کارت‌های جدید خواهیم بود و انتظار داریم که بردهای RX 7800 و RX 7700 در سراسر Gamescom یا به زودی در سپتامبر ظاهر شوند.

انتظار می رود RX 7800 کمتر از RTX 4070 باشد و عملکرد بهتری از آن داشته باشد، به این معنی که باید شانس خوبی برای پس گرفتن بخشی از سهم بازار پردازنده گرافیکی از دست رفته AMD داشته باشد.

با این حال، به‌نظر می‌رسد که فروش پردازنده‌های گرافیکی AMD تا این سال بسیار کم باشد، زیرا از زمانی که تقاضای ماینینگ کاهش یافته است، بهترین کارت‌های گرافیکی را در بازار انبوه و قیمت‌های اصلی داشته است. .

در حالی که قیمت کارت‌های RTX 3060 و RTX 3060 Ti قبل از آن بالا باقی مانده بود، و حتی پس از راه‌اندازی پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 40، کارت‌های سری Radeon RX 6000 AMD مقرون به صرفه‌تر و بسیار وسوسه‌انگیزتر شدند. اما ممکن است تقاضای کلی وجود نداشته باشد زیرا اقتصاد جهانی با مشکل مواجه است و موجودی قابل توجهی در فروشگاه ها باقی مانده است.

یک GPU جدید که می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به RTX 4070 ارائه دهد - و بنابراین فراتر از یک RTX 3080 - با قیمت بسیار کمتری باید در آغوش شما باشد، اما ما خواهیم دید که وقتی کارت‌های جدید واقعاً در بازار عرضه شوند، چگونه کار خواهد کرد. بازار.

 

نویسنده: وبسایت گیمرزنظرات کاربران


هنوز نظری وارد نشده است.